Find us Twitter Facebook page

Gavars izcīna augsto piekto vietu Melnās jūras velobrauciena kopvērtējumā

01-10-2018, 11:30

Turcijā noslēdzies UCI 2.2 kategorijas trīs dienu velobrauciens “Tour of Black Sea”. Noslēdzošajā posmā ceturto vietu izcīnīja Mārtiņš Blūms, kurš šo pozīciju ieņēma arī velobrauciena kopvērtējumā. Cēsinieks ieguva arī aktīvākā braucēja kreklu. Piekto vietu kopvērtējumā tikmēr ieņēma “Rīga” komandas riteņbraucējs Ēriks Toms Gavars.

Latvijas Nacionālā komanda, kuru pamatā veidoja “Rīga” vienības riteņbraucēji un vadošie valsts kalnu riteņbraucēji, Mārtiņš Blūms (“CST Sandd Americian Eagle”) un Arnis Pētersons (“ZZK”), noslēgusi vairāk nekā trīs nedēļu ilgo sacensību un treniņu maratonu Turcijā.

UCI 2. kategorijas daudzdienu velobrauciena “Tour of Black Sea” programmā sākotnēji tika iekļauti četri posmi, tomēr sacensību rīkotāji pieņēma lēmumu noslēdzošo etapu atcelt. Trešajā posmā riteņbraucējus sagaidīja 210 kilometru gara distance. Spraigā cīņā par posma uzvarētāju kļuva mājinieks Batuhans Ozgurs, kurš trasē pavadīja 4 stundas 33 minūtes un 43 sekundes. Vienu sekundi viņam zaudēja šveicietis Tristans Margets.

No Latvijas sportistiem visaugstāk pēdējā posmā ierindojās Mārtiņš Blūms, kurš izcīnīja ceturto vietu, finišējot vienu sekundi aiz uzvarētāja. 12. pozīcija Arnim Pētersonam, 21. Deins Kaņepējs, 25. Ēriks Toms Gavars (visi +00:00:02), 28. Kristers Ansons (+00:00:03), kamēr Kristapam Pelčeram, kurš arī paveica lielu darbu komandas labā 48. vieta (+00:00:06). Finišēja kopumā 79 riteņbraucēji.

Kopvērtējumā par tūres uzvarētāju kļuva lietuvietis Ramūns Nevardausks, kurš šajās sacensībās pārstāv Lietuvas Nacionālo komandu. Viņš tuvāko sekotāju Mauro Šmitu no Šveices pārspēja par 18 sekundēm. Ceturtā vieta kopvērtējumā Mārtiņam Blūmam. Cēsinieku no kopvērtējuma uzvarētāja šķīra 35 sekundes. Mārtiņš tika pie 20 pasaules ranga punktiem. Viņš izcīnīja arī aktīvākā braucēja titulu.

Piektā vieta kopvērtējumā “Rīga” komandas riteņbraucējam Ērikam Tomam Gavaram (+00:00:44). 16. pozīcija Kristeram Ansonam (+00:01:27), 24. Arnis Pētersons (+00:02:29), 40. Kristaps Pelčers (+00:04:51), 56. Deins Kaņepējs (+00:08:58).