Find us Twitter Facebook page

Gavars trešais labākais jaunais braucējs

27-08-2018, 17:09

Svētdien Lietuvā noslēdzās UCI kategorijas daudzdienu velobrauciens “Baltic Chain tour”. Pēdējā posmā trešo vietu izcīnīja Latvijas Nacionālās izlases sportists Emīls Liepiņš, kurš kļuva par tūres kopvērtējuma uzvarētāju. "Rīga" komandas sportists Ēriks Toms Gavars tikmēr bija trešais labākais jaunais braucējs.

Pirms “Baltic Chain tour” daudzdienu velobrauciena noslēdzošā posma, kas svētdien tika aizvadīts Lietuvā, kopvērtējuma vadībā atradās Latvijas Nacionālās izlases šosejas riteņbraucējs Emīls Liepiņš, kurš par piecām sekundēm apsteidza Lietuvas izlases sportistu Ramūnu Navardausku, bet vēl desmit sekundes atpalika igaunis Gerts Joeārs.

Noslēdzošajā posmā riteņbraucēji mērojās spēkiem 160 kilometru garajā distancē no Paņevežas līdz Viļņai. Trases sākuma daļā izveidojās atrāviens, kas gan visai ātri tika likvidēts. Vēlāk sekoja nākamais atrāviens, kurā iesaistījās pieci sportisti. Viņu vidū nebija neviens no galvenajiem favorītiem uz uzvaru. Starpfinišos ne Liepiņš, ne Navardauskas pie punktiem netika. Bēgļi tika panākti deviņus kilometrus pirms finiša. Visas distances laikā Latvijas Nacionālā komanda sargāja savu līderi Liepiņu. Tāpat patiesi lielisku darbu paveica otra mūsu vienība – “Evelo team”

Pēdējos kilometros neviens no braucējiem nespēja iegūt vērā ņemamu pārsvaru un uzvarētāja liktenis noskaidrojās finiša spurtā. Tajā ātrākais izrādījās Vācijas komandas “LKT Brandenburg” pārstāvis Jonass Bokelohs, kurš spraigā cīņā uzreiz aiz sevis atstāja pirmā posma uzvarētāju Martinu Lāsu no Igaunijas Nacionālās izlases. Uzvarētājs trasē pavadīja 3 stundas 42 minūtes un 4 sekundes.

Trešajā vietā finišēja Emīls Liepiņš, tādējādi nodrošinot uzvaru kopvērtējumā. Dobelniekam šī bija pirmā UCI kategorijas daudzdienu velobrauciena uzvara karjerā. Mūsu sportists arī ieguva 40 UCI pasaules ranga punktus. Otro vietu kopvērtējumā izcīnīja Ramunas Navardauskas, kurš Liepiņam zaudēja deviņas sekundes. Trešais palika igaunis Gerts Joeārs (+00:00:19).

No pārējiem mūsu sportistiem noslēdzošajā posmā augsto desmito vietu izcīnīja “Evelo team” pārstāvis Māris Kalveršs, 20. bija Māris Bogdanovičs, 32. Andžs Flaksis, 47. Ēriks Toms Gavars (Latvijas Nacionālā izlase), 54. Kaspars Serģis, 56. Ģirts Vēvers (abi “Evelo team”), 71. Andris Vosekalns, 72. Kristers Ansons (abi Latvijas Nacionālā izlase), 97. Ivo Viļumovs, 100. Arvis Sprude (abi “Evelo team”).

Kopvērtējumā augsto piekto vietu ieguva Andžs Flaksis (+00:00:27). Andžam arī 15 UCI pasaules ranga punkti. 12. vieta kopvērtējumā Ērikam Tomam Gavaram (+00:00:39), 14. Mārim Bogdanovičam (+00:00:41), 27. Kristers Ansons (+00:04:06), 53. Kaspars Serģis (+00:04:49), 56. Ģirts Vēvers (+00:04:54), 58. Ivo Viļumovs (+00:04:56), 70. Arvis Sprude (+00:05:19), 87. Māris Kalveršs (+00:06:12), 102. Andris Vosekalns (+00:07:57).

Komandu vērtējumā pārliecinoši uzvarēja trenera Toma Flakša vadītā Latvijas Nacionālā izlase, kas aiz sevis atstāja poļu “Hurom” un Igaunijas Nacionālo izasi. Tikmēr “Evelo team” vīri 19 komandu konkurencē ieņēma 17. pozīciju.